نکاتی برای استفاده از شمع‌ها در تزیین منزل

نکاتی برای استفاده از شمع‌ها در تزیین منزل

شمع در دکوراسیون                                                                                                               

نکاتی برای استفاده از شمع‌ها در تزیین منزل

شمع، به خصوص وقتی روشن باشد، حس آرامش و صلح را در فضا القا می‌کند. سعی کنید مکان مناسب و امن برای شمع‌ها در نظر گرفته و آنها را در منزل یا محل کار خود روشن بگذارید. شمع‌ها را قبل از استفاده در یخچال یا فریزر بگذارید زیرا در آنصورت بیشتر عمر می‌کنند.

قرار دادن شمع در گوشه‌های تاریک خانه یا آشپزخانه هم به روشنایی کمک کرده و هم انعکاس نور آن فضا را زیباتر می‌کند.شمع‌های ستونی بلند را روی شمعدان‌های قدیمی قرار دهید تا حس قرون وسطایی تداعی گردد.یک کاسه بزرگ را پر از آب کرده و گل طبیعی بدون شاخه و برگ درون آن بیاندازید و سپس شمع‌های شناور را روی سطح آب قرار دهید و کاسه تزئینی را وسط میز خانه بگذارید.

اگر شمع‌ها را به صورت گروهی و چند تایی کنار هم قرار دهید بسیار جلب توجه می‌کند و همچنین حس صمیمیت بیشتری را القا می‌نماید. سعی کنید اطراف شومینه را با شمع تزئین نمایید. شمع‌های دور شومینه حس گرما را بیشتر منتقل می‌نمایند. همچنین چیدن شمع به صورت متقارن در اطراف شومینه نیز پیشنهاد می‌شود. در یک سینی یا بشقاب بزرگ شمع‌های دلخواه را قرار داده و پای شمع‌ها سنگ ریزه، گل خشک، مروارید و یا هر چیز تزئینی که دوست دارید قرار دهید. جابه جایی شمع‌ها نیز در این صورت آسان‌تر می‌شود.