کارآفرینی

کارآفرینی

کارآفرینی و ایجاد شغل با تولید انبوه شمع

بازار شمع در ایران، یک بازار فوق العاده و بکر برای کارآفرینی است. کارخانه کاریزما کیا در راستای تولید ملی و کارآفرینی برای تولید انبوه شمع در انواع مختلف تزئینی، فانتزی، وارمر، معطر و بدون شعله قدم گذاشت. ما در کاریزما کیا از انواع قالب های دستی، قالب های سیلیکونی، قالب های صنعتی و دستگاه های شمع سازی مطابق با اخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده می کنیم تا بتوانیم رضایت مشتری را بدست آوریم.

روزانه بیش تر از ۵ میلیارد تومان در ایران شمع سوزانده می شود که کاریزما کیا با استفاده از این فرصت توانست کار زیادی برای جوانان ایرانی ایجاد کند. نکته جالب توجه این جاست که ایران سومین تولید کننده بزرگ پارافین جهان است که تولید کنندگان چینی از نظر کیفیت به گرد پای ایران نمی رسند.

پارافین ماده اصلی شمع سازی است که ماده ای سفید و نیمه شفاف است و از روغن های سنگین نفتی به دست می آید و در شکل های قالبی، پولکی، پودری، کریستالی، گلی، مایع، ژله ای و… در بازار موجود است.

شمع در گذشته کاربرد های زیادی در تولید نور و گرما داشته است. اما امروزه از شمع ها اکثرا برای روشنایی در مواقع اضطراری، ایجاد یک فضای رمانتیک و در مراسم های مذهبی استفاده می شود. البته شمع معطر در رایحه درمانی کاربرد زیادی دارد.

به طور کلی شمع ها به دو دسته ی معمولی و فانتزی تقسیم می شوند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

شمع های معمولی

شمع های معمولی ساده ترین و ارزان قیمت ترین نوع شمع است که برای روشنایی، مراسم یادبود و مراسم های مذهبی استفاده می شود.

شمع تولد

این شمع معروف ترین و محبوب ترین نوع شمع است که از نام آن کاربردش را می توان فهمید. شمع تولد معمولا به صورت اعداد بین صفر تا ۹ برای نشان دادن سن افراد تولید می شود.

شمع وارمر

Warmer یا گرم کننده همانطور که از نامش می توانید بفهمید برای گرم نگه داشتن غذا تولید شده است و در بازار بصورت بسته های چند تایی عرضه می شود. در اکثر ظرف ها جایی برای این شمع ها تعبیه شده است که مانع سرد شدن غذا هنگام سرو کردن آن می شود. البته این کاربرد اصلی شمع های وامر است که امروزه در ایجاد محیط های رومانتیک، کافی شاپ ها و حتی تزئین منزل از آن استفاده می کنند.

شمع تزئینی

شمع تزئینی فقط برای دکوراسیون و زیبایی ظاهری کاربرد دارد که می تواند به شکل های مختلفی مثل برج ایفل، اهرام مصر، انواع گل و … باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شمع در ادیان مختلف معنای متفاوتی دارد. به عنوان مثال در مسیحیت شمع برای عبادت در کلیسا، در یهود برای جشن شبات در پنج شنبه ها روشن می شود. اولین بار شمع در قرن ۱۸ از روغن نهنگ ساخته شد که به شمع کافوری مشهور بود.

اگر تجربه ای در استفاده از انواع شمع دارید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. کاریزما کیا با تولید انبوه شمع در انواع مختلف آمادگی پذیرش نمایندگی در تمام کشور را دارد. از طریق فرم تماس با ما می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.